Turiningas FM "Baltai" savaitgalis

Rugsėjo mėn. 14-15 d.d. Klaipėdos FM 'Baltai" 99-2000 (I komanda) praleido labai turiningai, ir aktyviai. Dalyvavome tarptautinio PYDOS projekto renginyje, kuris vyko Kėkštų kaime, Kretingos rajone, įsikūrusioje jaunimo sodyboje.Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos miesto stalo teniso klubo "Laisvoji ranka" sportininkai.

Šeštadienis projekto dalyviams prasidėjo nuo paskaitų apie narkotinių medžiagų daromą neigiamą poveikį žmogui. Labai įdomiai paskaitas skaitė Lietuvos blaivybės draugijos "Baltų ainiai", Klaipėdos skyriaus lektorius, Artūras Šiukšta. Lektorius dalyviams papasakojo, ir labai įtikinamai parodė, kokią neigiamą žalą žmogaus organizmui, visuomenei, mus supančiai aplinkai, daro rūkymas, ir alkoholinių gėrimų vartojimas. Išklausę paskaitas, visi seminaro dalyviai pasiskirstė į 4 grupes, ir patys aktyviai diskutavo šiomis temomis, įtvirtindami gautas žinias. Antroje dienos dalyje vaikai pramogavo žaisdami įvairius žaidimus, o vakarop išvykome į Vinetu kaimą, susipažinti su indėnų gyvenimo tradicijomis, jų kultūra. Visas tris valandas kaime su mumis praleido pats Vinetu, kuris supažindino mus su indėnų tautų papročiais, žaidimais, gyvenimo būdu. Daug ką galėjome patys išbandyti praktiškai. Įveikinėjome įvairiausius kliūčių ruožus, šaudėme iš lankų, ir iš indėniškų spiaudyklių, grojome tradiciniais indėnų muzikos instrumentais, ir t.t. Jau vėlų vakarą surįžus jaunimo stovykon, kūrėme laužą, ant kurio patys kepėme dešreles, vakarojome šalia laužo. Norintys galįjo žiūrėti meninį filmą, "Ačiū, kad rūkai", kuriame taip pat labai ryškiai paliesta žalingų narkotinių medžiagų tematika.
 

Sekmadienio rytas stovykloje prasidėjo nuo rytinės pramankštos, kurią vedė patys projekto dalyviai, o truputėlį pailsėjus po pusryčių, jau projekto treneriai, Laimutis Udra, ir Rimantas Skersys, organizavo bendrą sportininkų treniruotę, kurioje dalyviai galėjo ir pasivaržyti pasiūlytuose testuose, parungtyniauti tarpusavyje. Pasibaigus bendrai treniruotei, projekto koordinatorius Kazys Bagdonas paruošė dalyviams žaidimų, kuriuose buvo galima pademonstruoti įvairiapusiškus savo sugebėjimus. O po pietų mūsų jau laukė baigiamoji renginio dalis, trumpas renginio aptarimas, tortas visiems renginio dalyviams. Atsisveikindami renginio organizatoriai padėkojo dalyviams už aktyvų dalyvavimą šiame projekte, o sportininkai, ir jų treneriai tarė garsų AČIŪ projekto vadovei Klaipėdos mieste Aistei Brazauskaitei, koordinatoriams Kaziui Bagdonui, ir Martinui Chilman, už didžiulį atlkamą darbą šiame projekte, įdomius renginius, puikias idėjas!

Additional information